Wyszukiwarka

Do przemyślenia

Żyć swoim życiem nie jest egoizmem. Egoizm zawiera się w żądaniu, by ktoś żył zgodnie z twoimi upodobaniami, żył dla twojej próżności, dla twojego zysku i twojej przyjemności.

- Anthony de Mello

Reklama

fart banner2

Telepizzeria Tino

 

fart banner2

 

 

fart banner2

 

A+ R A-

VIII Husqvarna Tour 2014 w Pucharze Świata - wyścigi psich zaprzęgów

Po raz pierwszy w Polsce w ramach Pucharu Świata odbędzie się jedna z najtrudniejszych na świecie gonitw psich zaprzęgów. Już 6 lutego rusza VIII edycja „Husqvarna Tour 2014”!

 

W dniach 6 – 9 lutego 2014 r. w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, zwanych polską Alaską odbędzie się kolejna, VIII już edycja wyścigu psich zaprzęgów „Husqvarna Tour 2014”. W wyścigu udział weźmie ponad 1000 najlepszych na świecie psów zaprzęgowych. Na starcie stanie rekordowa liczba 87 załóg. Codziennie maszerzy i zaprzęgi będą miały do pokonania kilkadziesiąt kilometrów trudnych górskich tras. Tylko podczas Husqvarna Tour tradycyjnie odbędzie się specjalny nocny etap wyścigu (8.02.2014). Po raz pierwszy w historii tego sportu w Polsce na starcie wyścigu spotkają się najlepsi z najlepszych zawodników ze świata! Maszerzy oraz ich psi zawodnicy gwarantują pełną emocji sportową rywalizację i dostarczą widzom jak co roku wielu wrażeń.

Wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour z roku na rok cieszą się w Polsce i na Świecie rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Sport ten jest bardzo widowiskowy, pełen pozytywnych emocji, ambicji i entuzjazmu, w którym współpraca pomiędzy maszerami (osobami prowadzącymi zaprzęg), a ich psami osiąga perfekcję. Tegoroczna VIII edycja gonitwy po raz pierwszy odbędzie się w ramach Pucharu Świata, co zwiększyło rangę tego wydarzenia oraz sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

„Na starcie tegorocznego wyścigu Husqvarna Tour 2014 staną najlepsi maszerzy z całego świata i ponad 1000 najszybszych i najcenniejszych psów zaprzęgowych! Załogi przybędą m.in. z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Czech, Słowacji oraz z Litwy i Rosji. Wyścig potrwa cztery dni: od 6 do 9 lutego 2014 r. Podczas zawodów ekipy zmagając się ze śniegiem i mrozem będą miały do pokonania ponad 100 km trasy. 8 lutego odbędzie się także tradycyjny etap nocny - to jedyny tego typu etap wyścigu, który zawsze dostarcza wielu emocji zarówno startującym jak i kibicom. Podczas tego etapu w ciemnościach maszerzy tylko z latarkami czołówkami, znikają w lesie ze swoimi zaprzęgami, a wszystkiemu towarzyszy niesamowity zgiełk, tworzony przez startujących psich zawodników…” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour 2014.

Krótka historia… Początek historii wyścigów psich zaprzęgów datuje się na pierwszą dekadę XX wieku, natomiast w Polsce sport obecny jest dopiero od połowy lat dziewięćdziesiątych. Ta niecodzienna dyscyplina, łączy w sobie nie tylko wielkie sportowe emocje, ale przede wszystkim przedstawia niezwykłą współpracę – partnerstwo ludzi i psów skupionych na tym samym celu. Wszystko to sprawia, że Husqvarna Tour jest niezapomnianym doświadczeniem dla każdego miłośnika sportu i zwierząt bez względu na wiek.

Tegoroczny Puchar Świata – „Husqvarna Tour 2014” Maszerzy startują w kilku klasach ze względu na ilość psów w zaprzęgu - w klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 7 do 12 psów. Trzecią kategorią jest ski-jouring, czyli wyścig narciarzy ciągniętych przez maksymalnie 2 psy. Wszyscy zawodnicy startować będą w wyścigu na trasie midowej o długości 32 km, a uczestnicy z kategorii ski-jouring mogą wystartować też na strasie krótszej, tzw. sprinterskiej o długości 15 km.

„Husqvarna Tour budzi olbrzymie zainteresowanie nie tylko ze strony najlepszych zawodników na świecie, lecz również kibiców. Pierwsza edycja odbywała się przy udziale kilkunastu załóg. Od trzech lat już jesienią zamykamy listy startowe – określając limity załóg. W tym roku także istnieje długa lista rezerwowa. To z czego jesteśmy dumni, że najlepsi z najlepszych starają się, aby znaleźć się na naszych listach startowych. Tegoroczna edycja odbywa się już po raz ósmy, Husqvarna Tour zdążyła już zdobyć sobie wielu sympatyków, którzy co roku jadą do Jakuszyc właśnie w terminie tej gonitwy. Zapraszamy wszystkich kibiców do Jakuszyc, na Husqvarna Tour - zaczynamy w samo południe w czwartek 6 lutego! Tradycyjnie w niedzielę 9 lutego ogłosimy tegorocznych zwycięzców gonitwy” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour 2014.

RAMOWY PROGRAM „Husqvarna Tour 2014”

05.02.2014

Od 15.00 : otwarty stakeout Jakuszyce – naprzeciwko restauracji Biathlon.

18.00 – 20:00 : odprawa weterynaryjna i techniczna na stake out’cie.

06.02.2014

12:00 : start do 1 etapu MID/Skj Sprint – 32 km / 15 km

07.02.2014

18.00 : start do etapu 2 MID / Skj Sprint- 32 km / 15 km ( etap nocny ).

08.02.2014

12:00 : start do etapu 3 MID / Skj Sprint – 2x 15 km / 15 km.

09.02.2014

10:00 : start do etapu 4 MID/Skj Sprint – 15 km.

14:00 : Oficjalna dekoracja zwycięzców wyścigu Husqvarna Tour 2014.


Uwaga konkurs! Zaprojektuj pocztówkę zawodów!

Tradycyjnie zapraszamy najmłodszych fanów psich zaprzęgów (dzieci, młodzież, przedszkola i szkoły) do wzięcia udziału w naszym konkursie polegającym na zaprojektowaniu pocztówki zawodów Husqvarna Tour 2014! Jeżeli jesteś osobą kreatywną i masz ciekawe pomysły nie powinieneś się wahać – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zaprezentuj nam w wybranej przez siebie formie jak Ty odczuwasz atmosferę wyścigu Husqvarna Tour – jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów! Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski. Prace w formacie min. A4, wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 3 lutego 2014 r. na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour 2014 na adres: Gospoda Graniczna: BOMBAJ, Jakuszyce 6, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs – pocztówka Husqvarna Tour”. Odbędzie się wystawa internetowa nadesłanych projektów, a 9 lutego, podczas ceremonii zakończenia zawodów, ogłoszeni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu.


Więcej informacji o wyścigu na: www.husqvarna.pl, www.borderrush.com

Info Marta Winiarek-Miętus

RZECZNIK PRASOWY HUSQVARNA

Fot. Husqvarna AB


Wiadomości

Prev Next

Wejherowski Klub Morsów -…

Wejherowski Klub Morsów - zaproszenie do wspólnej kąpieli - WEJHEROWSKIE STOWARZYSZENIE SPORTOWE

Dnia 20 grudnia, tj. najbliższa sobota o godz. 9:00 Klub Wejherowskich Morsów ...

Pruszcz Gdański: Świątecz…

Pruszcz Gdański: Świąteczna paczka dla potrzebujących – dołącz do akcji Ewy i Łukasza!

Po raz drugi małżeństwo z Juszkowa pomoże potrzebującym przed świętami Bożego ...

BORKOWO - POLICJANCI ODWI…

BORKOWO - POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW

Policjanci w wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim o...

PRUSZCZ GDAŃSKI - ZATANKO…

PRUSZCZ GDAŃSKI - ZATANKOWAŁ PALIWO I ODJECHAŁ NIE PŁACĄC RACHUNKU

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu ...

Jestem szczęściarą

Jestem szczęściarą

,,Jestem szczęściarą”- powiedziała podczas spotkania Katarzyna Figura. Gwiazda...

PSZCZÓŁKI-POLICJANCI Z WI…

PSZCZÓŁKI-POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Policjantki z zespołu do spraw prewencji kryminalnej nieletnich i patologii z ...

Gdańsk: Spektakl teatraln…

Gdańsk: Spektakl teatralny dla dzieci

Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek "Koperek i Kminek w Betlejem" 21.12.201...

Reprezentacja SP. im. Kun…

Reprezentacja SP. im. Kunegundy Pawłowskiej z Trąbek Wielkich  najlepsza!

11 grudnia 2014 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Pawła Aelter...

Policja

Pruszcz Gdański - Oszustw…

Pruszcz Gdański - Oszustwa internetowe - Jak się bronić?

Internet stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Niestety z in...

Pomorska Liga Futsalu

Prev Next

Wyniki oraz tabela po III…

Wyniki oraz tabela po III Kolejce I i II Pomorskiej Ligi Futsalu, a także poprawiony terminarz IV Kolejki

Wyniki oraz tabela po III Kolejce I i II Pomorskiej Ligi Futsalu, a także pop...

1/2 III Kolejki PLF

1/2 III Kolejki PLF

Najskuteczniejsi strzelcy po rozegraniu połowy spotkań III Kolejki:

Fotorelacja z I Ligi PLF …

Fotorelacja z I Ligi PLF 2014-2015 - III runda

Fotorelacja z I Ligi PLF 2014-2015 - III runda

Fotorelacja z II Ligi PLF…

Fotorelacja z II Ligi PLF 2014-2015 - III kolejka

Fotorelacja z II Ligi PLF 2014-2015 - III kolejka

2 kolejka PLF - fotorelac…

2 kolejka PLF - fotorelacja i wyniki cz.II

2 kolejka PLF - fotorelacja i wyniki cz.II

I Kolejka PLF cz.II

I Kolejka PLF cz.II

I Kolejka PLF

I Kolejka PLF

I Kolejka PLF

I Kolejka PLF

Reklama


MONI GAZ

Gołębiewo Wielkie