Ukradł przewody elektryczne z domu w budowie – zatrzymali go policjanci

30 czerwca 2020, 09:19


Policjanci z Trąbek Wielkich (p. gdański) zatrzymali mężczyznę, który włamał się do domu w budowie skąd ukradł przewody elektryczne. Jego działania doprowadziły do szkód w wysokości 10000 złotych. 34-latek działał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

W sobotę, 27 czerwca do Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (p. gdański) zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że ktoś włamał się do jego domu, będącego w budowie i ukradł przewody elektryczne o wartości 1,5 tys. zł. Przestępca podczas włamania i kradzieży wyrządził także szkody na 8,5 tys. zł.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Zgromadzili informacje na temat zdarzenia. Przy pomocy technika kryminalistyki zabezpieczyli ślady i ustalili krąg osób podejrzewanych.

Już tego samego dnia mundurowi zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego powiązali z opisywaną kradzieżą. Stróże prawa przewieźli zatrzymanego do komisariatu i przesłuchali. Policjanci zabezpieczyli także kolejne dowody, świadczące o możliwym udziale 34-latka w zdarzeniu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i niszczenia cudzej rzeczy.

Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy.

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola