Pruszcz Gdański – Wczoraj od rana policjanci prowadzili działania na autostradzie A1

19 lipca 2019, 09:00

Wakacje sprzyjają rodzinnym wyjazdom i zwiększonemu ruchowi pojazdów. Dlatego wczoraj od samego rana policjanci ruchu drogowego z Pruszcza Gdańskiego w ramach akcji „BEZPIECZEŃSTWO – MOJE DRUGIE IMIĘ” na bramkach autostrady A1 w Rusocinie prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów, sprawdzali czy kierujący korzystają w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz zwracają uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci.

18/07/2019 r przy bramkach wyjazdowych z autostrady A-1 na węźle Rusocin funkcjonariusze z drogówki w ramach akcji pn. „BEZPIECZEŃSTWO – MOJE DRUGIE IMIĘ” prowadzili wyrywkowe kontrole drogowe, podczas których sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zwracali również uwagę na korzystanie przez kierujących oraz pasażerów z pasów bezpieczeństwa, a także prawidłowe przewożenie dzieci. Wszystkie te działania są nakierowane na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Od rana podczas prowadzonej akcji mundurowi nie natrafili na przypadki łamania przepisów. Kierowcy oraz pasażerowie pojazdów podróżowali w pasach, a dzieci w fotelikach. Stan techniczny skontrolowanych pojazdów nie budził zastrzeżeń, a kierujące nimi osoby były trzeźwe. Powyższe działania są dowodem na to, że kierowcy są świadomi tego, jak ważny jest stan techniczny auta i trzeźwość za kierownicą. Za przygotowanie sprawnie auta do jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego policjanci rozdawali upominki tematyką nawiązujące do bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola