PRUSZCZ GDAŃSKI- ŚWIĘTO POLICJI W PRUSZCZU GDAŃSKIM

31 lipca 2017, 13:59

Policjanci z powiatu gdańskiego tegoroczne obchody Święta Policji obchodzili
w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym „Faktoria” w Pruszczu Gdańskim. Na uroczystości obecna była insp. Ewa Pachura Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Starosta powiatu gdańskiego, włodarze miasta i okolicznych gmin, zaprzyjaźnione z policją służby mundurowe oraz zaproszeni goście.

W piętek (28 lipca br.) o godz. 10.00 na pruszczańskiej faktorii odbyły się obchody Święta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak przywitał wszystkich uczestników uroczystości oraz podziękował policjantom za rzetelną i oddaną służbę. Podziękował również pracownikom cywilnym za zaangażowanie i odpowiedzialne wypełnianie swoich obowiązków.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz
z Komendantem Powiatowym Policji w Pruszczu Gdańskim wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowano 62 policjantów, w tym 11 kobiet. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji przyznał dwóm funkcjonariuszom brązową i srebrną odznakę zasłużonego policjanta. Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jednemu z funkcjonariuszy przyznano brązowy krzyż zasługi, a trzem pozostałym złoty i dwa srebrne medale za długoletnią służbę.

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi Starosta powiatu gdańskiego Stefan Skonieczny, Z-ca Prokuratora Rejonowego w Pruszczu Gdańskim Pani Elżbieta Ellert- Rutkowska, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb mundurowych i instytucji oraz wójtowie gmin powiatu gdańskiego, którzy ufundowali nagrody dla szczególnie zasłużonych policjantów.

Zaproszeni goście składali policjantom podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz szczęścia w życiu osobistym. Rodzinom policjantów dziękowali za wsparcie, oddanie i wyrozumiałość dla trudnej i niebezpiecznej służby.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola