KOWALE- WŁAMALI SIĘ DO SAMOCHODU, ZNISZCZYLI BRAMĘ I ELEWACJĘ

28 października 2017, 07:13

Kryminalni w komisariatu policji w Kolbudach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do samochodu, zniszczenie drewnianej bramy oraz uszkodzenie elewacji budynku i amonowanej na niej kamery. Podejrzani w wieku 21 i 22-lat są mieszkańcami Kowal. Pokrzywdzeni oszacowali poniesiony straty na sumę 3 tys. złotych. Każdy z mężczyzn usłyszał po 3 zarzuty- kradzieży z włamaniem do samochodu oraz zniszczeń mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (25 października br.) o godz. 9.30 kryminalni z Kolbud zapukali do drzwi mieszkania w którym przebywał 21-letni mieszkaniec Kowal podejrzany o kradzież z włamaniem do samochodu oraz zniżenie mienia. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Po kilku minutach zatrzymano drugiego z podejrzanych, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Kowal. Z ustaleń śledczych wynikało, że w nocy z 21/22 października br. w Kowalach obaj włamali się do samochodu osobowego i ukradli z niego elementy wyposażenia oraz narzędzia. Ponadto tej samej nocy innemu pokrzywdzonemu zniszczyli drewnianą bramę ogrodzeniową i wybili okno w budynku mieszkalnym. Kolejnemu pokrzywdzonemu zniszczyli elewację domu oraz uszkodzili kamerę zamontowaną na budynku. Pokrzywdzeni oszacowali poniesiony straty na sumę 3 tys. złotych. Mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw tłumacząc swoje zachowanie nadmierną ilością wypitego tej nocy alkoholu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawieniu każdemu z nich 3 zarzutów- kradzieży z włamaniem do samochodu oraz zniszczeń mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola